KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16428078
nr 1642 8078
Inger Sitter
(f. 1929), Norge
Oljemålning, Signerad, stilleben. Olja på pannå, 65x42 cm, yttermått inklusive ram: 68x45 cm
Inger Sitter, norsk grafiker och målare född i Trondheim 1929.
måndag 16 september 2024
kl 19:11:02
Inger Sitter
Läs mer om Inger Sitter